Fill in the table                 V1                    V2                      V3 be     .................        ..................          ..,.............. go     .................        ..................          .........

Fill in the table                 V1                    V2                      V3 be     .................        ..................          ..,.............. go     .................        ..................          .................. do    ...................       ..................          .................. see   .................       ...................           .................  read  .................        .................           .................. write  ................        ...................           .................. put     ................        ...................            ................. eat    ...............          ...................        .................. take ................          ..................              ................. give..................         ..................              ..................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
be- was\were -been, go- went -gone, do- did -done, see -saw -seen, read -read -read, write- wrote- written, put -put -put, eat- ate -eaten, take -took- taken, give- gave- given.