Фосфордың массасы 15.5 г үлгісінің зат мөлшері қанша болады?
Фосфордың массасы 15.5 г үлгісінің зат мөлшері қанша болады?
Ответ(ы) на вопрос:
Фтордың мольдік массасы 31г/моль
( Периодтық кестеде көрсетілген)
Бұл деген зат мөлшері 1моль фтордың массасы 31 граммға тең деген сөз
Пропорция арқылы есептейміз:
1-->31 г
x-->15,5 г
x=1*15,5/31=1/2=0,5 моль
Не нашли ответ?
Похожие вопросы