Гажэеп ... иде урман. Э яктылык! Эйтерсен ... урман остенэ бриллиант тузаны яуган. ... кар остеннэн ... кояш нурлары чэчрилэр. Эгэр кычкырсын, ... тавыш эллэ края кадэр китэ. Китэ дэ Урала. Таш чумган су шикелле , тагын ... тын...

Гажэеп ... иде урман. Э яктылык! Эйтерсен ... урман остенэ бриллиант тузаны яуган. ... кар остеннэн ... кояш нурлары чэчрилэр. Эгэр кычкырсын, ... тавыш эллэ края кадэр китэ. Китэ дэ Урала. Таш чумган су шикелле , тагын ... тынлык урнаша Слова для справок: куе, матур, якты, карты, сихри, кочле. Пожалуйста заполните
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Матур иде урман! 2. куе урман остенэ... 3. сихри кар остеннэн 4.якты кояш нурлары чэчрилэр 5. кочле тавыш 6. карты