Где здесь нужно поставить артикль, а где не нужно? UK Moscow Russia Russian Federation Great Britain London Red Square Oxford Street USA St Petersburg Big Ben Houses of Parliament Bolshoi TheatreWestminster Abbey Buckingham Pal...

Где здесь нужно поставить артикль, а где не нужно? UK Moscow Russia Russian Federation Great Britain London Red Square Oxford Street USA St Petersburg Big Ben Houses of Parliament Bolshoi Theatre Westminster Abbey Buckingham Palace Kremlin Tower of Bridge Tower of London London Eye Britich Museum
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
везде кроме Russian Federation London Eye