Help me. turn these sentences into the reported speech. he explained:'i never eat meat'. 'i am waiting for Ann', he said. 3)'ihave found a flat',my husband said.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Помогите мне. включите эти предложения в этом выступлении. он объяснил:'я никогда не ем мясо'. 'я жду Энн, - сказал он. 3)'я нашел квартиру,мой муж сказал. какой вопрос такой и ответ
Гость
He explained that he never ate meat He was waiting for Ann, he said He had found a flat,my husband said если не ошибаюсь, то так