How do you say these sentences in your language? 1 Oh, my goodness! 2 Don't panic. 3 Never mind. 4 How are you get there? 5 What else are you going to do? 6 How long is its body?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Oh, my goodness! Боже мой!вот те на! 2 Don't panic. Без паники(не паникуй) 3 Never mind. Пустяки,ничего страшного 4 как ты собираешься туда добраться? 5 What else are you going to do? Что ещё ты вздумал делать? 6 How long is its body? Какой длины eго тело(туловище)?