I ___ (not buy) a new book tomorrow. She _____(open) her shop at 8.00 on Friday. They ____(read) the text next lesson. I ____(be) happy if my father buys me a bicycle. He _____(not visit) his granny on Monday because he ____(be...

I ___ (not buy) a new book tomorrow. She _____(open) her shop at 8.00 on Friday. They ____(read) the text next lesson. I ____(be) happy if my father buys me a bicycle. He _____(not visit) his granny on Monday because he ____(be) busy. We ___ (not sleep) at 10.00 in the morning. Помогите пожалуйста,нужно заполнить пропуски,поставить в форму Future Simple За правильное выполнение задания могу кинуть на телефон 150 рублей(или на Qiwi кошелек )После ответа укажите свой номер телефона,через 15-20 минут деньги будут,также поставлю 5 звезд и "спасибо"
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.dasn"t buy 2. opened 3.reading 4.was 5. not vosit 6.was 7.dosn"t sleap
Гость
won't buy will open will read will be won't visit will be won't sleep думаю так