I. Переведите следующие предложения на русский язык, обращая внимание на перевод Perfect и Perfect Continuous. 1. I have been doing a Nursery Teacher’s course this year. 2. He was a very careful driver. He had never had an ac...

I. Переведите следующие предложения на русский язык, обращая внимание на перевод Perfect и Perfect Continuous. 1. I have been doing a Nursery Teacher’s course this year. 2. He was a very careful driver. He had never had an accident. 3. I have come here for holidays since I was a child. 4. I am completely tired. I have been doing an exam all morning.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Я занимаюсь детскими учительскими курсами в этом году. 2. Он был очень осторожный водитель. Он никогда не попадал в аварию. 3. Я прибыл сюда на каникулы на тот момент, когда я был ребенком. 4. Я совершенно устал. Я сдаю экзамены все утро.