If you (not to eat) long you (to get) weak раскрыть скобки во всех conditional

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
If you (do not eat) long you (will get) weak. 1 If you (do not eat) long you (get) weak. 0 If you (did not eat) long you (got) weak. No name. If you (did not eat) long you (would get) weak. 2 If you (had not eaten) long you (would have got) weak. 3
Гость
If you don't eat long, you get weak. If you don't eat long, you will get weak. If you didn't eat long, you would get weak. If you hadn't eaten long, you would have got weak.