I'm a family doctor. Ihelp sick people. I love nu job very much! измените эти спредложения в вопросительную и отрицательную форму, пж

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
+ I'm a family doctor. -  I'm not a family doctor. ? Am I a family doctor? + I help sick people. - I don't help sick people ? Do I help sick people + I love my job very much - I don't love my job very much ? Do I love my job very much
Гость
Утвердительная:I'm a family doctor. Отрицательная:I'm not a family doctor. Вопросительная:Am I a family doctor? Утвердительная:I help sick people. Отрицательная:I don't help sick people. Вопросительная:Do I help sick people? Утвердительная:I love my job very much, Отрицательная:I don't love my job very much. Вопросительная:Do I love my job very much?