Используйте слова в скобках, чтобы сформировать новое слово, которое наилучшим образом подходит к оставленному пробелу. Запиши в ответе только образованное слово без каких-либо знаков препинания. We are a volunteer 1) _________...

Используйте слова в скобках, чтобы сформировать новое слово, которое наилучшим образом подходит к оставленному пробелу. Запиши в ответе только образованное слово без каких-либо знаков препинания. We are a volunteer 1) _____________ (organise) and every summer we provide holiday fun for many 2) ________ (child) who could not normally have a holiday. No specific 3) _________ (qualify) are necessary. You just need the 4) _______(able) to look after the kids. Our 5) _____ (select) procedure involves three stages. First, fill in our 6) ______ (apply) form online. Then we’ll invite you to an 7) _____ (assess) weekend where you work with others. If you are 8) _______ (success) we’ll finally ask you to provide two 9) _________ (refer) from people who have known you well.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
organization children qualifications   ability   selective application assessable successful   references