Исправь ошибки в диалогах и напиши исправленные предложения .a) ---- I' ve got a clever parrot. ----- Really? What he can can do ? ----- Can he sing and dance b) ----- What your sister can do? ----- Can she read and write ...

Исправь ошибки в диалогах и напиши исправленные предложения .a) ---- I' ve got a clever parrot. ----- Really? What he can can do ? ----- Can he sing and dance b) ----- What your sister can do? ----- Can she read and write ,but she cannot paint or draw -------What you can do? ---- I can do many things .I can run,jump ,sing ang paint very well
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 - I've got a clever parrot  - Really?What he can do? - He can sing and dance. 1 диалог. - What you sister can do? - She can read and write,but she can't paint draw. - What you can do? - I can do many things.I can run,jump,sing and paint very well. 2 диалог. Все исправила))
Гость
-I`ve got a clever parrot. -Really? What can he do?  -He can sing and dance.  -What can your sister do?  -She can read and write, but she can`t paint or drow.  -What can you do?  -I can do many things. I can run, jump, sing and paint very well.