Исправь ошибки в предложениях. будь внимательнее одно предложение верно. 1. A buttefly has got 17 legs. 2. an elephant is very big. it has got 8 legs. 3. a spider has got 8 legs. 4.a bird has got 13 legs. 5. a frog has got 15 legs

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. A buttefly has got no legs 2. an elephant is very big. it has got 4 legs. 3. a spider has got 8 legs. 4.a bird has got 2 legs. 5. a frog has got 2 legs