Исправьте ошибки в образовании сравнительной и превосходной степенях прилагательных 1)shortter 2)the bigest 3)the most nice 4)widder 5)dirtyer 6)fater 7)the colddest 8)cheapper 9)more nice 10)lesser

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. shorter 2. the biggest 3. the nicest 4. wider 5. dirtier 6. fatter 7. the coldest 8. cheaper 9. nicer 10. less