It wasn't cold yesterday. She can't play the piano. English is spoken in Australia. The rabbit is hopping now. Dave rides a bike every day зделать эти предложения по всем вопросов каждый

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Что нужно сделать? Перевести? Вчера не было холодно Она не умеет играть на пианино Английский - разговорный в Австралии (язык) Этот кролик скачет сейчас Дэйв катается на велике каждый день
Гость
Was it cold yesterday? No, it wasn't. Can she play the piano? No, she can't. What language is spoken in Australia? It's English. What is the rabbit doing now? He is hopping. What does Dave do every day? He rides a bike.