It's cold in winter the central part of Russia.Составить к этому предложению пять вопросов, кроме вопроса с "WHO?"

It's cold in winter the central part of Russia. Составить к этому предложению пять вопросов, кроме вопроса с "WHO?"
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is it cold in winter the central part of Russia? How is weather in the central part of Russia? Is it warm in winter in Russia? What time will be cold in Russia? Is it rainy in winter in Russia?
Гость
It is cold in winter the central part of Russia, isn't it? Is it cold in winter in the central part of Russia? Where is cold in Russia? Is it warm or cold in winter in Russia? When is cold in the central part of Russia?