Измени предложения так, чтобы они стали вопросительными.Запиши краткие ответы на них. Exemple: She has got three dogs. Has she got three dogs? Y...

Измени предложения так, чтобы они стали вопросительными.Запиши краткие ответы на них. Exemple: She has got three dogs. Has she got three dogs? Y...Измени предложения так, чтобы они стали вопросительными.Запиши краткие ответы на них. Exemple: She has got three dogs. Has she got three dogs? Yes,she has 1. Three little pigs have got Kite. 2. The Kite has got a bike 3. Fred has got a bike 4. We have got friends
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Have three little pigs got the kite?-Yes,they have. 2 Has Kite got a bike? Yes,he has. 3 Has Fred got a bike?Yes,he has. 4. Have we got friends? Yes,we have.