К каждому из этих предложений составить вопрос с переводом. Не через переводчик. I start doing my homework. I started doing my homework. I will start doing my homework. She looks around. She looked around. She will look around....

К каждому из этих предложений составить вопрос с переводом. Не через переводчик. I start doing my homework. I started doing my homework. I will start doing my homework. She looks around. She looked around. She will look around. They agree to go for a walk with us. They agreed to go for a walk with us. They will agree to go for a walk with us.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What are you start doing? - I start doing my homework. Что ты начинаешь делать? -  Я начинаю делать мою домашнюю работу. What did you start doing? - I started doing my homework. Что ты начинал делать? - Я начинал делать мою домашнюю работу. What will you start doing? - I will start doing my homework. Что ты будешь начинать делать? -  Я буду начинать делать мою домашнюю работу. What does she do? - She looks around. Что она делает? -  Она оглядывается. What did she do? - She looked around. Что она делала? -  Оглядывалась. What will she do? - She will look around. Что она будет делать? - Оглядываться. They agree to go for a walk with us. - Where are they agree to go with us? Они соглашаются пойти на прогулку с нами. - Куда они согласятся пойти с нами? They agreed to go for a walk with us. - Where did they agree to go with us? Они согласились пойти на прогулку с нами. -  Куда они согласились пойти с нами? They will agree to go for a walk with us. - Where will they agree to go with us? Они согласятся пойти на прогулку с нами. - Куда они согласятся пойти с нами?