К назоуникам лиса, мядзведзь, кветка яблык,елка записать как можно больше прыметникау

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ліса - рыжая, хітрая, пушыстая, цікаўная, прыгожая мядзведзь - буры, белы, непаваротлівы, касалапы, тоўсты елка - зялёная, высокая, калючая, пушыстая, прыгожая яблык - чырвоны, зялёны, смачны, духмяны, сакавіты кветка - духмяная, пахучая, прыгожая, далікатная, цудоўная