К предложению i and my sister often cook cakes on weekend задать 5 типов вопросов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do I and my sister often cook cakes on weekends? 2. What do I and my sister often cook on weekends? 3. Who often cooks cakes on weekends? 4. Do I and my sister often cook cakes or pies on weekends? 5. I and my sister often cook cakes on weekends, don't we?