Как читаются глаголы на русском? Go-went-gone See-saw-seen Give-gave-given Take-took-taken Write-wrot-writen Me

Как читаются глаголы на русском? Go-went-gone See-saw-seen Give-gave-given Take-took-taken Write-wrot-writen Meet-met-met Aet-ate-eaten Have-had had Drink-drank-drunk Do-did-done
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Гоу-уэнт-гоун Си-соу-син Гив-гэйв-гивен Тэйк-тук-тэйкен Райт-рот-ритен Мит-мет-мет Ит-эйт-итен Хэв-хэд-хэд Дринк-дрэнк-дранк Ду-дид-доун