Как читаются по английски эти предложения?(Напишите русскими буквами как произно?
Как читаются по английски эти предложения?(Напишите русскими буквами как произно??ится)
Nowadays, everyone can't live without music. We can hear music everywhere: in the streets and at home, over the radio and on TV, in the shops and in the parks. There are a lot of different kinds of music, like pop, rock, country, hip-hop etc. Tastes are different. I prefer pop music, because it help me forget my daily problems and it is just a perfect music. My favorite singer Rita Ora. The music I hate is rock. In my opinion , this type of music is don't meaningless.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Наудэйс эвриуан кант лыв витхаут мйюсик. Ви кэн хиа мйюсик эвривэа: ин зе стритс энд эт хоум, оуве зе рэдио энд он тиви, ин зе шопс энд ин зе пакс. зеа э лот оф диферент кайндс оф мйюсик,лайк поп,рок,кантри ,хип-хап этсетрэ.Тэйстэс а диферент. ай прэфо поп мйюсик,бикос ит хелп ми фогэт май дэйли праблэмс энд ит ис джаст э пёфэкт мйюсик.Май фэйврит синге Рита Ора. Зе мйюсик ай хэйт ис рок. ин май опиньон ,зим тайп оф мйюсик ис донт мининглес.