Как перевести на английский 1) Корабль на воде 2) Машина на трассе 3)Самолет в воздухе 4)Поезд на железной дороге 5) У Санта Клауса на санях сломались полозья

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)ship on the water 2)the car on the track 3)the plane in the air 4)train on the railway 5)Santa Claus sleigh broke down the skids
Гость
1korabl water 2 cars on the track 3 aircraft in the air 4poezd railway 5 In Santa's sleigh broke down on skids