Как переводится We has to go to school every day,but we don't have to go to school on Sanday.My brother and l have to make brekfast.Our mam makes it.Mam has to go shopping.Dad goes shopping twice a week.Dad has to wash our car ...

Как переводится We has to go to school every day,but we don't have to go to school on Sanday.My brother and l have to make brekfast.Our mam makes it.Mam has to go shopping.Dad goes shopping twice a week.Dad has to wash our car at weekends.Mam have to drive to work.She walks.We has to wear a school uniform.It's dark blue.l has to get up early on weekdays,but l doesn't have to get up early on Sanday.l has to do my homework every day.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мы должны ходили в школу каждый день,но мы не должны идти в школу в воскресенье.Мой брат и я должна сделать завтрак. Наша мама делает это. Мама должна ходить по магазинам. Папа ходит по магазинам два раза в неделю.Папа должен мыть машину в выходные. Мам придется ездить на работу. Она ходит. Мы должны носить школьную форму. Это темно-синий. Я должен вставать рано по будням,но мне не надо рано вставать на Воскресенье. Я должен делать мою домашнюю работу каждый день.