Как задать вопросы ( В каком городе находится Биг Бен ? ) , ( В какой стране находится Биг Бен?) , ( Он популярен ? )  Как это задать на англ.    И ответьте пожалуйста на вопросы  . За ранее спасибо :)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In what city is the Big Ben? It is in London. In what country is the Big Ben? It is in England. Is the Big Ben popular? Yes, it is very popular.
Гость
1.In what city is Big Ben?(Big Ben is in London) 2.In what country is the Big Ben?(Big Ben is in England) 3.Is it popular?(It`s popular in all of the world)