Какие предложения написаны в верных грамматических временах (right), а какие в невер?

Какие предложения написаны в верных грамматических временах (right), а какие в невер??ых (wrong). 1) Yesterday from 9 a.m. to 10 a.m. I was watching one very interesting program on TV. [Choose the answer]RightWrong 2) I have been in Paris last year. [Choose the answer]RightWrong 3) I am visited my sister every weekend. [Choose the answer]RightWrong 4) She usually drives very fast. [Choose the answer]RightWrong 5) I was sleeping when someone knocked at the door. [Choose the answer]RightWrong
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)right 2) wrong 3) wrong 4) wrong 5) right