Какому герою из русской сказке вы хотели бы создать памятник? Почему? Опишите памятник и сделайте соответствующий рисунок.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I would like to erect a monument to his grandfather from a fairy tale about gold rybke.Potomu-chPotomu-he was dobryy.A as he loved his wife and performed all her zhelaniya.No while he did not ask anything in zamen.I I hope that someday it all still a monument.