Какова рода эти слова алей, багацце, возера, гость, кость, крыло, печ, птушка, пушча, радасць, рука, рысь, сцирта, трава, узгорье, чарэшня

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
алей - м.р., багацце - н.р., возера - н.р., госць - м.р., косць - ж.р., крыло - н.р., печ - ж.р., птушка - ж.р., пушча - ж.р., радасць - ж.р., рука - ж.р., рысь - ж.р., сцірта ж.р., трава - ж.р., узгор'е -н.р. чарэшня - ж.р.