Хелп ми плис))))) Подчеркните, в нашем случае, выберите, правильный вариант:1. Jake tries / is trying to get fit for the athletics competition next month.2. In the summer, I often cycle / I'm often cycling to work.

Хелп ми плис))))) Подчеркните, в нашем случае, выберите, правильный вариант: 1. Jake tries / is trying to get fit for the athletics competition next month. 2. In the summer, I often cycle / I'm often cycling to work.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Is trying 2) I often cycle
Гость
1jake is trying 2 im often cycling