Ким было трудновато Київ до початку правління Ярослава Мудрого?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Схожі матеріалиЗ Лаврентіївського літопису: Умови договору про дружбу, торгівлю й взаємну допомогу Київської Русі з Візантією (X ст.)Зміцнення Київської держави у середині X cmКиївська держава за ЯрославичівКиївська РусьКультура і церковне життя у другій половині XIV-XV cmВ останні роки життя Володимира його численні сини перестали коритися батьку. Спочатку повстав турівськийкнязь Святополк, за що був кинутий у в'язницю. Потім відмовився плататиданину новгородський князь Ярослав. Розлючений Володимир став готуватися у похід проти нього, але 15липня 1015 р. раптово помер. Між братами спалахнула війна. Святополк, прозваний Окаянним, вів себе найбільш брутально. Він убив трьох братів - Бориса, Гліба, Святослава. Кілька разів приводив на Русь поляків, щоб здобути Київ. Нарешті, розбитий на річці Альті військами Ярослава, що складалися з новгородців і варягів, Святополк втік до Польщі, дебезслідно зник. Великим князем київським став Ярослав Володимирович (1019-1054), прозваний за розум і вченість Мудрим. Незважаючи на своє слабке здоров'я, вроджену кульгавість, новий князь був завзятим полководцем і енергійнимдержавцем. Його християнське ім'я - Юрій.