Класифікуйте наступні речовини ,як Брьонстедовські кислоти ,основи або амфоліти :H2O;OH- ; H3O+ ;NH3 ; NH4+ ;NH2-; NO3 - ; CO3 2- ;HBr ; HCN

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Молекулярні кислоти –  HBr ; HCN Катіонні кислоти –  H₂O⁺; NH4⁺ Молекулярні основи –   NH₃ Аніонні основи –   OH⁻ ; NH²⁻; NO³⁻ ; CO₃²⁻  Амфоліт - Н₂О OH⁻ та NH₃ в реакціях з водою проявляють дуже слабкі кислотні властивості NH₃ + H₂O <=> H₃O⁺ + NH₂⁻ OH⁻ + H₂O <=> H₃O⁺ + O²⁻ але рівновага сильно зміщена вліво, тому OH⁻ та NH₃ за деякими джерелами умовно теж можна вважати амфолітами