Контроль говорения(по английскому языку) на тему:Лучшие летние деньки(что бы была характеризована погода).......Даю 20 балов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I think, my summer was the best. The weather is hot and sunny. Every day I have nice morning. At the beginig of the summer I was afraid that all my hollydat's were rainy, windy and cloudy. But when my mom told me, that forecast promisse nice summer, I've calmed down. I thik that there were just several days with rain. Nearly all my hollydays sky was clear. I like my summer.