Лічбамі абазнач парадак сказаў, каб атрымаўся тэкст. Разбяры па саставе аднакаранёвыя словы. __ Услед за ім ішла ласіха. __На беразе засталіся ласіныя сляды. __Жывелы напіліся свежай рачной вады і зніклі ў лесе. __Каля ракі пак...

Лічбамі абазнач парадак сказаў, каб атрымаўся тэкст. Разбяры па саставе аднакаранёвыя словы. __ Услед за ім ішла ласіха. __На беразе засталіся ласіныя сляды. __Жывелы напіліся свежай рачной вады і зніклі ў лесе. __Каля ракі паказаўся лось. Запішы розныя формы слова лось_____________________________________ У выдзеленным сказе падкрэслі граматычную аснову, падпішы часціны мовы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Каля раки... 2.Услед за им... 3.Жывелы напилися.. 4.На беразе..... лось,ласі,лася,ласёў,ласю,лосям,лася,ласёў,ласём,ласямі,лася,лосях какое предложение выделено??