Line, pin, pine, dene, man, dent ,Ann, nine, same, bet, bad ,dine, did, May ,fit, vet, bay ,sat, tilt ,file, ease, tin, veal, slip ,stay ,gate, shame, dish ,shave, these ,theme, faith ,pencil, black, clean ,give ,mine ,cage, ga...

Line, pin, pine, dene, man, dent ,Ann, nine, same, bet, bad ,dine, did, May ,fit, vet, bay ,sat, tilt ,file, ease, tin, veal, slip ,stay ,gate, shame, dish ,shave, these ,theme, faith ,pencil, black, clean ,give ,mine ,cage, gang, sling, far, skirt, tape ,ugly, rudder, hard, worm, worship, cure, thirsty ,icy, here, bare. 4 типа чтения английских гласных букв в ударных согласных
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 тип-line pine nine same dine May bay file stay gate shame shave these theme mine cage tape cure icy ease veal faith dene clean 2 тип - pin man dent Ann bet bad did fit vet sat tilt tin slip dish pencil black gang sling ugly rudder give 3 тип- fat skirt hard worn worship thirsty 4тип - here bare