«Look read complete A Can i have a carton of milk please? B Here you are. Thats one pound please? A Can i have ,,,,,,,, please? B Here you are. Thats,,,,,, please? нарисована консервная банка A Can i have ,,,,,,,, please? ...

«Look read complete A Can i have a carton of milk please? B Here you are. Thats one pound please? A Can i have ,,,,,,,, please? B Here you are. Thats,,,,,, please? нарисована консервная банка A Can i have ,,,,,,,, please? B Here you are. Thats,,,,,, please? нарисован рулет в коробке A Can i have ,,,,,,,, please? B Here you are. Thats,,,,,, please? написован хлеб
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A. Can I have a carton of milk please?  B. Here you are. That's one pound please?  A. Can I have a tin of (tunets)fish, please?  B. Here you are. That's one pound thirty, please?  A. Can I have a cake, please?  B. Here you are. That's two pounds, please?  A. Can I have a loaf of bread, please?  B. Here you are. That's half a pound, please?