Make a question and a negative sentence.I write invitations for my friends.My friends bring flowers.Ann's mum makes a birthday cake.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сформулировать вопрос и отрицательное предложение.Я пишу приглашения для моих друзей.Мои друзья приносят цветы.Мама Энн делает Торт на день рождения. ________ My friends don't bring flowers. Do bring flowers my friends? Ann's mum doesn't make a birthday cake. Does make Ann's mum birthday cake?
Гость
Do i write invitations for my friends? I do not write invitations for my friends. Do my friends bring flowers? My friends do not bring flowers. Does Ann's mum make a birthday cake? Ann's mum does not make a birthday cake.