Make adjustments of positive qualities with these words. Use the suffixes in the box.  -tic, -ate, -al, -ent, -rul, -ous, -ive. 1) optimism 2)accuracy 3)ambition 4)create 5)effect 6)literacy 7)conridence 8)flexibility 9)care 10...

Make adjustments of positive qualities with these words. Use the suffixes in the box.  -tic, -ate, -al, -ent, -rul, -ous, -ive. 1) optimism 2)accuracy 3)ambition 4)create 5)effect 6)literacy 7)conridence 8)flexibility 9)care 10) numeracy 11)energy 12)punctuality 13)success
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)optimistic 2)accurate 3)ambitious 4)creatful 5)effective 6)literate 7)скорей всего слово confidence - confident 8)flexible 9)careful 10)numerous 11)energetic 12)punctual 13)successful
Гость
1) optimistic 2)accuraсive 3)ambitious 4)createive 5)effective 6)literacіtic 7)conrident 8)flexibilittic 9)careful 10) numerent 11)energetic 12)punctual 13)successful