Make sentences from these words. Translate them into Russian. 1. built / never / has / he / a house /. 2. London / they / seen / have / never /. 3. have / read / you / ever / this book /? 4. have / I / met / him / never/.      ...

Make sentences from these words. Translate them into Russian. 1. built / never / has / he / a house /. 2. London / they / seen / have / never /. 3. have / read / you / ever / this book /? 4. have / I / met / him / never/.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He has never built a house. Он никогда не строил дом. 2. They have never seen London. Они никогда не видели Лондон. 3. Have you ever read this book? Вы когда-нибудь читали эту книгу? 4. I have never met him. - Я никогда не встречал(а) его. (если последнее неверно, поправьте)
Гость
1. He has never built a house. - Он никогда не строил дом. 2. They have never seen London. - Они никогда не видели Лондон. 3. Have you ever read this book? - Ты когда-нибудь читала эту книгу? 4. I have never met him. - Я никогда его не встречала.