Маленький рассказ про обезьян сколько лет они живут что они едят и так далее На русском потом перевести на английский

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What is characteristic of apes, what distinguishes them? Big skull, development of prehensile limbs bent, and the extensor brush, color sharp vision, good touch, sensitive bodies – fingers. In monkeys, great facial expressions, colour of their skins varies greatly: there are white, gray, brown, black red.