Массасы 13 г мырыш тұз қышқылымен әрекеттескенде бөлінген сутегі неше грамм мыс (ІІ) оксидін тотықсыздандыруға жетеді?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Бер: m(Zn)=13г ____________________________ m(CuO)=? ____________________________ 13г              x моль Zn+2HCl=ZnCl₂+H₂↑ 65г             1 моль х=13*1/65=0,2 моль   y г       0.2 моль CuO  +   H₂      →    Cu↓   +   H₂O  80 г      1 моль y=80*0.2=16 г