Твір на тему: хліб
«Хліб – всьому голова». Так кажуть в нашій країні з давнини. Існує дуже багато прикмет стосовно хліба. Наприклад: хліб не треба відламувати, а тільки різати, не можна хліб викидати. Хліб в Україні – це свята річ, тому що, ми хлібом клянемося, їм наші батьки благословляють на нашому весіллі, саме ним ми вирішуємо, хто буде хазяїном у родині. В усі часи хліб поважав ся людиною, навіть у часи війни та голоду,якщо в тебе є хліб, то ти вже не помреш від біди. У давній час хліб вважався таким дорогим, як золота та срібло. Його не можна нічим і ніколи замінити. Якщо у вас закінчився хіб та ви вирішили взяти шматочок у ваших сусідів, ні в якому разі потім не віддавайте хлібину. Хліб не можна не займати, не віддавати потім.
Коли народжується дитина ми з маличку привчаємо її поважати хліб. Відноситися до нього настільки дбайливо, наскільки це можливо. Зараз ми вже навіть і не можемо уявити приймання їжі без хліба. У Древньої Греції, говорили, якщо ти приймаєш їжу без хліба, то тебе може покарати бог. Саме в той час і казали про цілющі властивості хліба – за допомогою нього можна вилікувати нежить, захворювання шлунково-кишкового тракту.
Запах хліба, його рум’яна скоринка, теплий шматочок та ще з молочком… Це смак дитинства багатьох людей. Виготовляти хліб – це дуже клопітлива та важка праця. Спочатку треба зерно, що виросло на полі, потім перемолоти його в муку, а аж потім тільки спекти з нього смачненьку хлібину. Люди, які працюють на хлібопекарнях, це майстри своєї страви. Вони працюють для нас цілодобово, вони завжди пахнуть хлібом.
Для нашої країни хліб – це святиня, яку треба берегти та шанувати, навчати цьому своїх дітей. Це ж так чудово, коли на вашому столі завжди є запашна хлібина.
У сучасному світі стало навіть дуже модним, самому вдома випікати хліб, а не купувати його у магазинах. Люди все частіше купляють, так звані хлібопічки, в яких хліб випікається. Я вважаю це дуже правильним, бо це навіть, як чарівний процес. Потім дома так смачно пане хлібом, що ці аромати не передати. Це дивовижно!