Monday, monday, It is a fun day.Tuesday, Wednesday too!Thursday, Friday,They are fine days,But Saturdays and SundaysAre for me and you!помогите как читается русскими буквами ( мондей, монеде, шт ис э ..)

Monday, monday,  It is a fun day. Tuesday, Wednesday too! Thursday, Friday, They are fine days, But Saturdays and Sundays Are for me and you! помогите как читается русскими буквами ( мондей, монеде, шт ис э ..)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ˈmʌndɪ  ˈmʌndɪ   ɪt  ɪz  ə fʌn deɪ.  ˈtjuːzdɪ  ˈwɛnzdɪ  tuː  ˈθɜːzdɪ  ˈfraɪdɪ,  ðeɪ  ɑː  faɪn  deɪz,  bʌt ˈsætədɪz  ænd  ˈsʌndɪz  ɑː  fɔː  miː  ænd  juː