Можете написать 7 вопрос на английском с глаголом "Have got" - Have!! можно простые вопросы!1 там про котяр.. ну именно что бы было "Have got" - Have!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Have you got a boyfriend?  2 Has he got good marks? 3 Have they got сheat sheet? 4 Has Bob got the one? 5 Do you have a brother? 6 Does she have a paper? 7 Do they have new books?
Гость
Have you got a pet? Have you got a sister? Have you got any bread? Have you got any milk? Have you got a bike? Have you got an umbrella? Have you got an apple?