Можете ответить на вопросы 1. How often do you go to the cinema? 2. What kind of films do you like most? 3. Why do you thin

Можете ответить на вопросы 1. How often do you go to the cinema? 2. What kind of films do you like most? 3. Why do you think many people prefer watching films at home? 4. What do you like to do in your free time? 5. How can films in English help students improve their English? 6. What film do you recommend to see and why?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.I go to cinema every week 2.I like horor films.