Можно пару предложений о Пшаничнам из рассказа "журавліный крык" срочно меньше 3 :3

Можно пару предложений о Пшаничнам из рассказа "журавліный крык" срочно <3 :3
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пшаничны быу жадны и жыу сам па сабе. Кали Свист гатавау ежу усе подзялилися тым што у их было але Пшаничны не дау ничога и кали ён выйшау з хаты Свист вырашыу пакапацца у яго сумцы. Спачатку Ён дастау нейкия анучки потом цукар и скарыначку хлеба а на самым дне Ён убачыу сала. Всё гэта сведчыла што Пшаничны быу жадны