My name is...... . I am 9. I am a pupil . I like holidays.They are funny.The holidays are New year, Christmas ,Women's day, Victory day and East...

My name is...... . I am 9. I am a pupil . I like holidays.They are funny.The holidays are New year, Christmas ,Women's day, Victory day and East...My name is...... . I am 9. I am a pupil . I like holidays.They are funny.The holidays are New year, Christmas ,Women's day, Victory day and Easter .These holidays are important for people.But Birthday is my favourite holiday. I get a lot ofpresents on my birthday. I always invite my friends for my birthday.We have so much fun.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Меня зовут ... Мне девять лет. Я ученик(-ца) Я люблю выходные. Они весёлые.Выходные это Новый год, Рождество, Женский день, Виктори день и Пасха. Эти выходные важны для людей. Но Деня Рождения-мой самый любимый праздник.Я всегда приглашаю моих друзей на День Рождения. Мы очень веселимся.