Надо ответить на эти вопросы полным ответом не предлагайте переводчик я хочу чтобы вы мнк помогли. Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I often get up at nine o'clock at the weekend. I like computer games, but i dont play a lot , only one or two hours. I do my homework on my computer table. I often play with my friend (Имя твоего друга) My favorite sport is ( твой любимый вид спорта) I always clean my bedroom myself (myself- сам) I have ( кол-во уроков ) lessons a day at school.