Надо поставить правельно глаголы в скобках. Have you ever (sing) English songs? Who has (eat) all the cakes? Who has (say) Thank you!"? Mary has (tell) her friend about a new film. My mum has (give) me some sandwiches.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 sung 2) eaten 3) said 4) told 5) given я написала уже эти глаголы с раскрытыми скобками чтобы не писать целое предложение