Надо ставить слова 1. Tigers cn run quick/fast 2. Please be quiet/quietly 3. Elephants can swim good/well 4. Is this snake safe/safely 5. Cats aren`t good swimmers. They swim bad /badly 6. Some frogs are very loud/loudly / Yo...

Надо ставить слова 1. Tigers cn run quick/fast 2. Please be quiet/quietly 3. Elephants can swim good/well 4. Is this snake safe/safely 5. Cats aren`t good swimmers. They swim bad /badly 6. Some frogs are very loud/loudly / You can hear them at night.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Fast 2.Quick 3. Well 4.Safely 5.Badly 6.Some frogs are vere loud.
Гость
1)Tigers run fast(тигр бежит быстро) 2)Please be quiet(пожалуйста соблюдайте тишину) 3)Elephants can swim well (слоны могут хорошо плавать) 4)Is this snake safe (это змея безопасный) 5)Cats aren`t good swimmers.They swim badly 6)Some frogs are very loud.You canhear them at night