Надо вставить пропущенные слова. Тема: L`ve got a toy train! 1. L`ve got a nice.............. 2. My.............is.............. 3.-Have you got a...............? -No, i haven`t. L`ve got a........ 4. -Has he got a............?...

Надо вставить пропущенные слова. Тема: L`ve got a toy train! 1. L`ve got a nice.............. 2. My.............is.............. 3.-Have you got a...............? -No, i haven`t. L`ve got a........ 4. -Has he got a............? -Yes, he has. He`s got a............. 5.-Can he go to ..........by.........? - Why not? He can..............very well. 6.-Let`s go to...........by.......... - Oh no! I haven`t got a...............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) train 2) train / nice 3) car 4) train 5) school by train drive 6) school by train train
Гость
1. I`ve got a nice toy train. 2. My toy train is new and nice. 3. - Have you got a toy train? - No, I haven`t. I`ve got a toy car. 4. - Has he got a a toy ship? - Yes, he has. He`s got a big one. 5. - Can he go to school by bike? - Why not? He can ride it very well. 6. - Let`s go to Moscow by train. - Oh no! I haven`t got a ticket yet.